T O R T E K S E R

Telefon Hattımda Cızırtı, Parazit vb. İstenmeyen Ses Var Ne Yapmalıyım.

Analog telefon hattınızda bulunan cızırtıyı gidermek için sizin yapabilecekleriniz sınırlı olup, denediğiniz işlemler çözüm oluşturmaz ise uzman ekiplerimizden destek alın.

Telefon Hattımda Cızırtı, Parazit vb. İstenmeyen Ses Var Ne Yapmalıyım.

Telefon Hattımda Cızırtı, Parazit vb. İstenmeyen Ses Var Ne Yapmalıyım.


Sorun telefon makinası ile ahize arasında olabilir.

ahize ile telefon arasında bulunan spiral kordon dediğimiz kabloyu oynattığınızda ses gidip geliyor yada dengesizleşiyorsa söz konusu spiral kordon arızalı olabilir. bunu değiştirdiğiniz halde sorun devam ediyorsa, ahizenin kendisi yada telefon makinasının ahize çıkış portu olan rj9 çıkışı arızalıdır. çözümü için bizi arayın.


Sorun ana hat gelişinde olabilir.

hattın geliş kaynağından hattın temiz olup olmadığı kontrol edilmelidir.eğer temiz ise telefona girişte bozuluyorsa aradaki kabloda kısa devre, su, zarar görme, gibi dış etken sorunları olabilir.


Sorun analog telefon makinanızın girişinden kaynaklı olabilir.

hattın kablosunu telefon makinanızdan çıkarıp başka çalışan bir telefona taktığınızda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer sadece kablo ucunu oynattığınızda arasıra hat sesi gelip gittiğini görebiliyorsanız ucunda bulunan rj11 soketini değiştrimeniz yeterli olacaktır. Bu gibi teknik konulara hakim değilseniz bizden destek alın.


Tüm denediklerim olmadı ne yapmalıyım ?

bu konularda gerekli teknik bilgi ve donanıma sahip değilseniz bilmeden yaptığınız herşey başka bir arızaya sebep olabileceğinden yada istenmeyen kazalara sebep olup hem maddi hem manevi daha büyük problemler doğurabileceğini hatırlatmak isteriz. Bu nedenle herhangi bir sorununuz yada işleminiz olduğunda konusunda uzman ekiplerimiz size destek vermek için hazır. Bizi arayın çok kısa bir süre içinde sorunu yada işleminizi çözelim. 

Ürün ve Hizmetleriniz