T O R T E K S E R

Elektrik Kesintilerinde Telefon Santralim Zarar Görür Mü?

Elektrik kesintileri diğer tüm elektronik cihazlara verebileceği hasarları telefon santrallerine de verebilir. daha ağır problemlerle karşılaşmamak için önceden önlem alınmalı. Bu önlemler bazı modellerde akü ile alınabilse de birçok modellerde UPS ihtiyacı doğmaktadır. Eğer önlem için geç kalınmışsa yada geç kalmamak için bizi arayın.

Elektrik Kesintilerinde Telefon Santralim Zarar Görür Mü?

Elektrik Kesintilerinde Telefon Santralim Zarar Görür Mü?

Telefon Santralin de akü olmasına rağmen telefon santrali elektrik kesintilerinde kapanıyor ne yapmalıyım?

Telefon Santraliniz de kullanılan akü,  ömrünü tamamlamış yada bağlantıları düzgün yapılamamış olabilir. Yanlış bağlantıdan ya da deforme olmuş aküden oluşabilecek sorunlar telefon santraliniz de daha ağır problemler oluşturabileceğinden Uzman kişiler tarafından müdahale edilmesi gereklidir. Uzman olmayan kişiler müdahale ettiğinde yanlış bağlantı vb. durumlarda istenmeyen sonuçlar oluşabilir.. Uzman ekiplerimizle sizlere de destek vermek isteriz.


Elektrikler gidip geldi telefon santralim çalışmıyor.

Telefon santralinde elektrik kesintilerinden oluşabilecek sorunları büyük sorunlara sebep vermemek için bir koruma yöntemi vardır. bu koruma sayesinde telefon santrali kendini stand-by konumuna alır. bu konumda telefon santraliniz tüm hizmetlerini durdurarak gerekli kartları korur. bu konumdan çıkmak için telefon santralinizi yeniden başlatmanız önerilir. Ancak buna rağmen santraliniz çalışmıyorsa güç ünitesi arızalanmış olabilir. Bu konuda çözüm üretmek için bizi arayın.


Elektrik kesintilerinde Telefon Santralinde ne tür arızalar oluşur.

Telefon santralinizde elektrik kesildiğinde ilk seferde sadece kapanır herhangi bir sorun oluşmaz. Ancak sık gidip gelen elektrik sorunları en başta santralinizin güç ünitesine ciddi zararlar vermekle birlikte anakart üzerinde bulunan güç ünitesinin bağlı olduğu portlara da zarar verebilir. en kötü senaryoyu telefon santralinizin komple değişmesi olarak söylenebilr.  Bu tip durumlarla karşılaşmamak için uzman ekiplerimiz tarafından telefon santralinizin periyodik olarak bakım görmesi tavsiyemizdir.


Telefon santralini elektrik kesintilerinden oluşabilecek arızalardan nasıl korurum ?

Telefon santrali için üretilmiş bazı akü grupları olsa da bazı telefon santrali modellerinde bu yetersiz olmakla birlikte UPS kullanılması gerekmektedir. Uygun akü yada UPS için bizimle iletişime geçin. Unutmayın uygun akü yada UPS olsa bile bağlantılar Uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
Ürün ve Hizmetleriniz