T O R T E K S E R

Sık Sorulanlar

Telefon Satrali, Network, İnternet, Alt Yapı, Ağ Sistemleri, Günvelik sistemleri, Günvelik Kameraları

1

Karel Santral Dahili Hat Nasıl Verilir ?

Karel Santral de dahili hat vermek için öncelikle bazı dikkat etmeniz gereken önemli konular vardır. Eğer Karel Santral konusunda teknilk bilgi sahibi değilseniz uzman ekiplerimizden destek alın.

Detaylı İncele
2

Elektrik Kesintilerinde Telefon Santralim Zarar Görür Mü?

Elektrik kesintileri diğer tüm elektronik cihazlara verebileceği hasarları telefon santrallerine de verebilir. daha ağır problemlerle karşılaşmamak için önceden önlem alınmalı. Bu önlemler bazı modellerde akü ile alınabilse de birçok modellerde UPS ihtiyacı doğmaktadır. Eğer önlem için geç kalınmışsa yada geç kalmamak için bizi arayın.

Detaylı İncele
3

Telefon Hattımda Cızırtı, Parazit vb. İstenmeyen Ses Var Ne Yapmalıyım.

Analog telefon hattınızda bulunan cızırtıyı gidermek için sizin yapabilecekleriniz sınırlı olup, denediğiniz işlemler çözüm oluşturmaz ise uzman ekiplerimizden destek alın.

Detaylı İncele
4

Karel Santral Cızırtı Yapıyor

Eğer telefonunuzun bağlı olduğu tesisatın temiz olduğuna eminseniz ve tüm dahili ve harici hatlarda parazit cızırtı ve benzeri istenmeyen seslerle karşı karşıya iseniz santralinizin topraklaması ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Yada santralinizin söz konusu kartı arızalı olabilir. tek bir hattın parazit sorunu varsa öncelikle tesisat tarafına odaklanmali eğer tesisat tarafı temiz ise söz konusu hatta bağlı olan telefonun spiral kordonu yada telefonun kendisi arızalı olabilir. bu durumda telefon makinanızı değiştirmenizi öneririz  

Detaylı İncele
5

Santral telefonundan otomatik kapı açılması nasıl yapılır.

Telefon santraliniz ile bu devreyi kontrol edip kapıyı açmak için butona gelen kabloyu, telefon santralinizin varsa kapı otomatiği slotuna eğer yoksa röle yardımıyla bu sistem bir dahili çevirerek yada kapı otomatiğinin slot kodu yardımıyla açılması sağlanabilmektedir.

Detaylı İncele
6

Telefon Santralim açılıyor ama hiç bir telefonumda çevir sesi yok santralim çalışmıyor.

Santralinizin elektrik enerjisini kontrol ettiniz, enerji geldiğini gördünüz. ışıkların yandığını gördünüz ama düzensiz yada eskisi gibi yanmadığını gözlemlediniz. bu durumda santraliniz açılmamış stand-by konumunda açılmış olabilir. bu durumda santralinizin kartlarında problem olabilir. daha ciddi sorunlar ile karşılaşmamak için profesyonel ekiplerimizle size yardımcı olabilmek için bizi arayın.

Detaylı İncele
7

Güvenlik Kamerası Görüntü titriyor

Güvenlik kamerası görüntüyü eskisi gibi vermiyor ve görüntüyü etkileyecek şekilde titreme yapıyor. Bu durumda söz konusu kameranın arızalı olabileceğini düşünmeden önce tesisatını kontrol ettirmenizde fayda var.

Detaylı İncele
8

Telesis Telefon Santrali

 • Telesis Px24 nr7 santral : 4 Dış, 1 Sayısal İç, 8 İç Hat, 32 IP Abone (SIP), 2 kanal VoIP, 1 röle
 • Ses Kayıt (Anlık ve Otomatik),
 • Tüm abonelerde Caller ID (Arayan Numarayı Gösterme),
 • Entegre Ethernet Donanım,Web Arayüzü (Uzaktan Erişim) ve VoIP desteği,
 • 4 Kanal DVR Donanımı 12.000 dakika (Sesli Yanıt, Ses Kayıt, Sesli Mesaj) (arttırılabilir),
 • Robot Operatör (45 Alt Menü, 100 Farklı Senaryo, Zaman Kontrolü),
 • Birden çok Lisanda ve Farklı Karşılama Mesajları (Farklı Dış Hat Grupları için Farklı Karşılamalar),
 • 12.000 Dakikadan başlayan Sesli Posta Kutusu,
 • IP v6 ve Görüntülü görüşme desteği,
 • Entegre SIP Registrar / Proxy / Server,
 • WebPhone (Webden Tıkla Konuş)
 • Sayısal ve Analog İç Hat Abonelere PC Konsol desteği (XCom),
 • Softphone PC Telefon (XPhone) ve Mobil SIP Abone desteği,
 • Konferans desteği (Klasik ve Konferans Odası),
 • Çağrı Kayıt, Ücretlendirme ve Raporlandırma Yazılımı (XTools),
 • Süresiz Dış Hat ? Dış Hat Bağlama ve İç Hattı Cep Telefonuna Yönlendirme,
 • Dış Hat Uygulamalarında Gelişmiş Süre Sınırlandırılması ve Yönlendirmeler,
 • LDAP sunucusu, SNMP ve TAPI Desteği vb. pek çok özellik?

Detaylı İncele
9

IP Telefon Santrali Ucuz Fiyatları

IP Telefon Santrali Nedir ?


Geleneksel analog Pbx sistemlerin  yerine geçen modern IP Pbx santraller, network ağı üzerinden haberleşir. IP santraller kolay yönetilebilir olması kadar güvenli olmasıyla da ön plana çıkar. Bilgisayarlar ile aynı ağ üzerinde çalışabildiği için kurulum ve bakım maliyeti açısından da oldukça caziptir.


IP Telefon Santralinin Diğer Santrallerden Farkı Ne ?

   

 IP santraller geleneksel Pbx santrallerden daha kolay kontrol edilebilir ve daha güvenlidir. Klasik telefon hatları ses görüşmesi 64 Kbps bant genişliği (aktarım hızı) kullanırken IP telefon sistemleri sadece 8 Kbps bant genişliği kullanır. Ayrıca IP Pbx sistemler klasik Pbx sitemlere göre çok daha fazla işlem yapabilir ve daha yeteneklidir. Santral içi görüşme sağlamanın yanında uzaktan erişim, videolu haberleşme , gelen çağrıları kaydetme, sesli mesaj gibi birden fazla özelliğe sahiptir ve kullanıcılara de abonelere sunar.


IP Telefon Santralinin Avantajları Nelerdir ?

 • Mobil cihazınızdan ofis dışından santrale bağlanıp IP telefonunuzu kullanabilirsiniz.
 • Farklı birimlerdeki santraller arasında IP bağı kurularak ücretsiz görüşme yapılabilir.
 • Kapasite artırmak için santrala yeni kartlar eklenmesi gerekmez.
 • Kablo ağı gerektirmez, bilgisayar ağı veya kablosuz ağlar direkt olarak kullanılabilir.


IP Telefon Santralini Neden Kullanırız ?


     Pbx sistem yatırımlarını gerçekleştirirken, IP Teknoloji ürünlerinin tercih edilmesi ileride gereksinim duyulabilecek birçok özelliğin kullanılabilmesine ve yeni bir yatırıma gereksinimi ortadan kaldırır. Bilgisayarlar ile aynı ağ üzerinde çalışabilen yapısı sayesinde kurulum ve işletme maliyetleri açısından oldukça ucuzdur.


Detaylı İncele
10

Ucuz IP Telefon Santralleri

Telefon Santrali Nedir?

  Telefon santrallari aynı ağ üzerindeki telefonların birbirleriyle sabit telefon şebekesine çıkmadan haberleşmelerini sağlar. Yani santral sayesinde yerel bir telefon ağı kurularak telefonlar arasında ücretsiz görüşme yapılabilirken sabit telefon şebekesi üzerinden de yerel telefon ağı dışındaki telefonlarla iletişim kurulabiliyor. Telefon santralleri günümüzde firmalar tarafından şirket içi haberleşmeyi gerçekleştirmek için tercih ediliyor.  Kullanıcılar kendilerine verilen kısa kodları (abone numaralarını) tuşlayarak birbirleriyle veya telefon numarasını tuşlayarak dış hatlarla kolayca konuşabiliyor


IP Telefon Santrali Nedir ?

  Geleneksel analog Pbx sistemlerin  yerine geçen modern IP Pbx santraller, network ağı üzerinden haberleşir. IP santraller kolay yönetilebilir olması kadar güvenli olmasıyla da ön plana çıkar. Bilgisayarlar ile aynı ağ üzerinde çalışabildiği için kurulum ve bakım maliyeti açısından da oldukça caziptir.


IP Telefon Santralinin Diğer Santrallerden Farkı Ne ?

   

   IP santraller geleneksel Pbx santrallerden daha kolay kontrol edilebilir ve daha güvenlidir. Klasik telefon hatları ses görüşmesi 64 Kbps bant genişliği (aktarım hızı) kullanırken IP telefon sistemleri sadece 8 Kbps bant genişliği kullanır. Ayrıca IP Pbx sistemler klasik Pbx sitemlere göre çok daha fazla işlem yapabilir ve daha yeteneklidir. Santral içi görüşme sağlamanın yanında uzaktan erişim, videolu haberleşme , gelen çağrıları kaydetme, sesli mesaj gibi birden fazla özelliğe sahiptir ve kullanıcılara de abonelere sunar.IP Telefon Santralinin Avantajları Nelerdir ?


 • Mobil cihazınızdan ofis dışından santrale bağlanıp IP telefonunuzu kullanabilirsiniz.
 • Farklı birimlerdeki santraller arasında IP bağı kurularak ücretsiz görüşme yapılabilir.
 • Kapasite artırmak için santrala yeni kartlar eklenmesi gerekmez.
 • Kablo ağı gerektirmez, bilgisayar ağı veya kablosuz ağlar direkt olarak kullanılabilir.
 • IP santralların bakımı ve programlaması basit bir Web arayüzü ile kolayca yapılabilir
 • IP altyapısı sayesinde farklı yazılım ve sosyal medya araçlarıyla entegrasyona açıktır.
 • IP sistemlerde  Video IP telefonlar ile görüntülü görüşme yapmak mümkündür.IP Telefon Santralini Neden Kullanırız ?

   Pbx sistem yatırımlarını gerçekleştirirken, IP Teknoloji ürünlerinin tercih edilmesi ileride gereksinim duyulabilecek birçok özelliğin kullanılabilmesine ve yeni bir yatırıma gereksinimi ortadan kaldırır. Bilgisayarlar ile aynı ağ üzerinde çalışabilen yapısı sayesinde kurulum ve işletme maliyetleri açısından oldukça caziptir
Detaylı İncele
11

İP Güvenlik Kamearası Hata Veriyor

Güvenlik Kamerası Nedir ?

 • Bulunduğu alandaki görüntüyü iletken aracılığıyla ekrana(monitöre) , telefona aktaran sistemin genel adıdır. Kameralar artık günlük yaşantımızda bir göz gibi evimizi, bahçemizi , kısacası korunmasını istediğimiz her yeri, bir göz gibi kayıt ederek maddi ve manevi güvenliğimizi sağlamaktadır.Dijital Kayıt Cihazı (DVR) Nedir ?

 • DVR ya da Digital Video Recorder olarak da bilinir. Analog video sinyallerini önce sayısala dönüştüren ve sabit disk içerisinde depolayan kayıt cihazıdır. Genel olarak elektronik güvenlik endüstrisinde kullanılırlar. Kişisel kullanıma özgü versiyonları PVR Personal Video Recorder olarak bilinirIP Güvenlik Kamerası Kayıt Yapmıyor?

 • Güvenlik kameramız monitöre görüntüsü geliyor , kayıt yapmıyor ise sorun Dijital Kayıt Cihazı (DVR) da olabilir , harddiski okumuyordur ,dvr cihazları harddiski okumuyor ise yetkili servise danışılması yada dvr (kayıt cihazı) nın değişimi gerekmektedir. Bir diğer sorun ise harddiskinizde olabilir depolama alanı bitmiş ya da harddiskiniz arıza yapmıştır .

IP Güvenlik Kamerası Ötüyor

 • Güvenlik kameramızın kayıt cihazı ötüyor ise kayıt cihazımız harddiski algılamış yani okumamış demektir sorun harddiskte yada dvr ( kayıt cihazı) nda olabilir sorunu halen çözemediyseniz  bizi arayabilirsiniz.

Detaylı İncele
12

Fortel Analog Santral Modelleri ve Özellikleri

1-FORTEL Z206 Telefon Santrali 

       Ürün Özellikleri 

 • 2 Harici 6 dahili sabit kapasite
 • Arayan numarayı gösterme (CID)
 • Transferde CID
 • 20 saniyelik mesaj özelliği (Robot)
 • Kapı açma
 • Gündüz/Gece modu
 • LCR
 • Meşguliyeti görme
 • Beklemede müzik
 • Uzaktan programlama
 • Rahatsız edilmeme
 • Farklı harici çıkış modları
2-FORTEL Z308 Telefon Santrali 

        Ürün Özellikleri 

 • 3 Harici 8 dahili sabit kapasite
 • Arayan numarayı gösterme (CID)
 • Transferde CID
 • 20 saniyelik mesaj özelliği (Robot)
 • Kapı açma
 • Gündüz/Gece modu
 • LCR
 • Meşguliyeti görme
 • Beklemede müzik
 • Uzaktan programlama
 • Rahatsız edilmeme
 • Farklı harici çıkış modları
3-FORTEL P308 Telefon Santrali 

        Ürün Özellikleri 

 • 3 Harici 8 dahili sabit kapasite
 • Arayan numarayı gösterme (CID)
 • Transferde CID
 • 20 saniyelik mesaj özelliği (Robot)
 • Kapı açma
 • Gündüz/Gece modu
 • LCR
 • Meşguliyeti görme
 • Beklemede müzik
 • Uzaktan programlama
 • Rahatsız edilmeme
 • Farklı harici çıkış modları
 • Özel Zil atama
 • Çağrı toplama
 • Süre kısıtlandırma
 • Çağrı aktarma
 • Hafıza koruma
 • Arama kısıtlama konferans

Detaylı İncele
13

Kamera Kurulumu

Kamera KurulumuKamera kurulumunda Kamare Kurulum ekipmanları eksiksiz olmalı ve ekipmanları eksiksiz  kulanmanımı önemli Kamera Kurulumu yapan bazı elektirikciler veye kameracılar Kamera kurulumda ugun görülen

2+1 0,22 kablo yerine tv  kablosu veya ugun olmayan geçici çözüm olcak kablo kulanırlar HD görüntü almak için alınmış olan sistemin eksiksiz olması  

HD görüntü almaya yeterli olmıycaktır Baglancak olan Bnc ve powerjack doğru bağlanmalıdır ve

Enerji vermek icin powerjack ve enerji degerlerini karsılayacak adaptör kulanılmalıdır Baglanan bnc powerjack görüntüde titreme ve parazit yapasının önüne geçmek için izole edilmelidir

Kamera Kurulumu yaparken iç mekan ve dış mekan kameralar dogru açıda ve net görüş alabilcegi yerlere konuçlandırılmalıdır Kamera Kurulumunda  konuçlandırılcak kamera sistemin kuruldugu yerden yani kayıt cihazından (DVR)cihazından  

maximum uzaklıgı 0/50 metre arası omalıdır  


Detaylı İncele
14

BNC Bağlantısı Nasıl Yapılır

BNC Bağlatı Nasıl Yapılırt  

Kamera Kurulumunda uygun görülen 2+1 0,22 olarak adlandırılan Kamera kablosu uç kısmının 40CM gerisinden falca yardımı ile açılır  

kablo içerisinden gelen kırmızı ve siyah kablo ayrılır Kamera kablonun ucundan çıkarılan kablo izolasyonu makaron gibi kulanmak icin yarısından kesilir

0,22 kablonun içinden gelen gümüs kabloyu bozmadan geri takılır ardından kabolunun icinde gelen beyaz kablo açılır ve icindeki bakır uç açıga cıkartılır

daha sonra BNC alt kapak takılır kapakğın ardından BNC yüzügü takılır ve takıldıkdan sonra BNC bakırkablo baglanır daha sonra BNC ön kapakla arka kapak birbirne bağlanıp  

izole edilir kablodan çıkarılan kırmızı ve siyah kablo powerjackla renklere göre bağlanır 

Detaylı İncele
15

Güvenlik Kamerası Sisteminde Olması Gereken Ekipmanlar

Güvenlik Kamera sistemi kurulurken net HD görüntü almak için ekipmanların eksiksiz ve doğru bağlanmalıdır.Güvenlik Kamera Sisteminde Olması gerekenler


 1. DVR (Kayıt Cihazı) 
 2. HDD Disk
 3. 2+1 00,22 Güvenlik Kamerası Kablosu
 4. BNC ( Kablo Konektörü )
 5. Powerjak ( Enerji Aparatı )

Detaylı İncele
16

Telefon Santrali Bakımı Yapılması Şart mı

Telefon Santralinize yapılması gereken bakımları yapmamanız kısa vade de büyük sıkıntılar açmaz ancak sisteminiz uzun zaman bakımsız  kaldığı taktirde yavaşlama,yenilenen versiyonların gerisinde kalma,dahili ve dış hatlarınız da parazit cızırtı,aralıklarla kapanıp açılma,fabrika ayarlarına geri dönme gibi poroblemler açabilir sisteminizin kartlarında yada  power ünitesi zarar görebilir 

Detaylı İncele
17

Karel IP Telefon Santralleri

Karel Küçük Ölçekteki IP Telefon Santralleri IPG500 IP Telefon Santrali

    IPG500, kullanıcılara ekonomik, esnek, büyümeye ve gelişmeye açık bir iletişim sistemi sunan, IP telefon santralıdır. Temel olarak IP ve Tümleşik İletişim hizmetlerini sunan, mevcut ve geleceğe yönelik tüm ihtiyaçları karşılayabilecek yazılım tabanlı bir yapıya sahiptir. IPG500 küçük ve orta kapasiteli iletişim ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve 16 hattan 600 hatta kadar büyüyebilir.
 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ :  • 8 Porttan- 256 porta Kadar Büyüyebilen Esnek Kapasite Seçenekleri İle Telefon Santralı Uzak Modülü
 • Sistem Odası ile Rack Kabinler Arasında (Katlar Arası) Çekilen Fiber Optik Kablo Alt Yapısı İle Tam Entegrasyon
 • Bloklar ve Binalar Arasında Çekilen Fiber Optik Kablo Alt Yapısı İle Tam Entegrasyon
 • Bina Dışı Çekilen(Uzak Kampüs Uygulamaları) Fiber Optik Kablo Uygulamaları İle Tam Entegrasyon
 • Telefon Santralı Uzak modülüne Entegre Fiber Optik Sonlandırma Kartı ( Bir adet Fiber Optik Kablo Girisi + 4 adet CATx Kablo Çıkışı )
 • FXS ve FXO Modül Desteği
 • CID Desteği
 • Dağınık Santral Yapısı
 • Coğrafi yedek Desteği
 • Web konfügirasyon Desteği
 • Akü ve UPS Bağlantı Desteği
 • IPG serisi VoIP ağ geçidi, standart SIP protokolü ile çalışır ve SIP temelli IPPBX ve ağ platformunun çoğuyla uyumludur
 • Birincil ve ikincil SIP hesabı
 • Esnek port grubu ayarı
 • IP trunk
 • Esnek yönlendirme ve manipülasyon
 • Data/Ses/VLAN Yönetimi
 • Ses/Faks/Modem
 • SNMP
 • Otomatik yazılım/konfigürasyon güncellemeMS48 Serisi Telefon Santrali
    MS48 telefon santral serisi, küçük ve orta ölçekli, büyümekte olan şirketler için, farklı kapasite seçenekleri ve modeller sunan, modüler telefon santralıdır. IP modeli ile ihtiyaçlara cevap veren kapasite ve mobilite seçenekleri sunar.


  ÜRÜN ÖZELLİKLERİ :

 • Acil hat
 • Araya girme
 • Bekletme müziği
 • Çağrı aktarma
 • Çağrı yönlendirme (Dahili veya harici)
 • Dış hat - dış hat bağlama
 • Dış hat yetki sınırlaması
 • Dış hat otomatik cevaplama
 • Direkt hat
 • Diyafon
 • Doğrudan dahili aboneye erişim
 • Enerji kesilmelerinde doğrudan aboneye bağlantı
 • Esnek gece servisi
 • Faks yönlendirici
 • Gecikmeli acil hat
 • Harici müzik girişi
 • Hatırlatma servisi
 • İç / dış hat gruplama
 • Kapı açma
 • Konferans
 • Kutu zili
 • Meşgul aboneyi uyarma
 • Ortak ve özel hafıza
 • Otomatik arama
 • Otomatik dış hat kontrolü
 • Otomatik ses kayıt
 • Programlanabilir dış hat görüşme süresi
 • Rahatsız edilmeme
 • Seçerek hat alma
 • Seri aktarma
 • Sıraya girme (İç/dış hat)
 • Son numara tekrarı
 • Şifreli kilitleme
 • Uzaktan programlamaKarel Büyüt Ölçekteki IP Telefon Santralleri 


IPG1000 Telefon Santrali 
    IPG1000 kullanıcılara ekonomik, esnek, büyümeye ve gelişmeye açık bir iletişim sistemi sunan, IP telefon santralıdır. Temel olarak IP ve Tümleşik İletişim hizmetlerini sunan, mevcut ve geleceğe yönelik tüm ihtiyaçları karşılayabilecek yazılım tabanlı bir yapıya sahiptir. IPG1000 orta ve büyük kapasiteli iletişim ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve 16 hattan 64000 hatta kadar büyüyebilir.
   ÜRÜN ÖZELLİKLERİ : 
 • 8 Porttan- 256 Porta Kadar Büyüyebilen Esnek Kapasite Seçenekleri İle Telefon Santralı Uzak Modülü
 • Sistem Odası ile Rack Kabinler Arasında (Katlar Arası) Çekilen Fiber Optik Kablo Alt Yapısı İle Tam Entegrasyon
 • Bloklar ve Binalar Arasında Çekilen Fiber Optik Kablo Alt Yapısı İle Tam Entegrasyon
 • Bina Dışı Çekilen(Uzak Kampüs Uygulamaları) Fiber Optik Kablo Uygulamaları İle Tam Entegrasyon
 • Telefon Santralı Uzak Modülene Entegre Fiber Optik Sonlandırma Kartı ( Bir adet Fiber Optik Kablo Girisi + 4 adet CATx Kablo Çıkışı )
 • FXS ve FXO Modül Desteği
 • CID Desteği
 • Dağınık Santral Yapısı
 • Çoğrafi Yedeklilik Desteği
 • Web Konfigürasyon Desteği
 • Akü ve UPS Bağlantı Desteği
 • IPG serisi VoIP ağ geçidi, standart SIP protokolü ile çalışır ve SIP temelli IPPBX ve ağ platformunun çoğuyla uyumludur
 • Birincil ve ikincil SIP hesabı
 • Esnek port grubu ayarı
 • IP trunk
 • Esnek yönlendirme ve manipülasyon
 • Data/Ses/VLAN Yönetimi
 • Ses/Faks/Modem
 • SNMP
 • Otomatik yazılım/konfigürasyon güncelleme
DS200 İP Telefon Santrali
    Yeni Nesil DS200 IP iletişim sistemleri; gelişmiş iletişim ihtiyaçları olan büyük ölçekli şirketlere, hızlı, kaliteli ve çok amaçlı çağdaş iletişim için; ses, görüntü ve verinin eş zamanlı olarak iletilebildiği analog, sayısal, ISDN ve IP uyumlu çözümler sunar.
   ÜRÜN ÖZELLİKLERİ :
 • Hafızadan arama (genel/özel)
 • Merkezi Rehber
 • Anlık Mesajlaşma (Instant Messaging)
 • Durum Bilgisi (Presence)
 • QoS
 • sRTP/TLS / IP kriptolama
 • Alarm programı
 • SNMP
 • Otomatik arama
 • Meşgul aboneyi uyarma
 • Sıraya girme
 • Meşgul dış hat
 • Meşgul abone
 • Cevapsız çağrı
 • Çağrı bekletme
 • Çağrı park etme
 • Çağrı aktarma
 • Şef sekreter gruplama
 • Konferans
 • Konferans odası
 • Rahatsız edilmeme
 • Esnek numaralandırma
 • Çağrı yönlendirme; bütün çağrılar, gece servisinde , meşgul abone , cevapsız çağrı
 • Acil hat
 • Bilgi alma
 • Araya girme
 • Dış hat alma
 • Dış hat-Dış hat bağlama
 • Son numara tekrarı
 • Şifre kullanımı
 • Telefon kilitleme
 • Çağrı yakalama
 • Bekletme müziği
 • Hatırlatma/uyandırma servisi
 • Ses seviyesi ayarı

Detaylı İncele
18

Telefon Santrali Nedir

Telefon Santrali büyük ve küçük ölçekli işletmelerin ses haberleşmesini kolaylaştıran iletişim cihazıdır. İşletmenizin   daha fazla prestij kazanmasını ve sizi arayan müşterilerinizi bölünmüş dahililer yoluyla görüşmek  istediği kişi ile doğrudan iletişim kurmasını sağlar. Karşılama anonsu ile arayan kişileri doğrudan iletişime geçmesini kolaylaştırır

Detaylı İncele
19

Sanal Santral Nedir

Bulut Santral (Sanal Santral) Nedir?

Bulut Santral (Sanal Santral), şirketinizde telefon santrali bulundurmadan bulut teknolojisiyle internet üzerinden sunulan, internet ağının olduğu her yerden tüm santral özelliklerini kullanabileceğiniz internet tabanlı telefon santrali sistemidir.

Eski nesil analog santrallerin yerini alan Bulut Santrali ile, karmaşık kablo yapılarından kurtulabilir, teknolojik, esnek yapısı ve kullanıcı dostu ara yüzüyle kendiniz yönetebilirsiniz.

Her şubeniz için ayrı bir santral yatırımı yapmanıza gerek olmadan tek bir bulut santralle tüm şubelerinizi  yönetebilirsiniz.

Neden Bulut Santral?

Bulut santral, teknolojiktir. Yani iletişim alt yapınızı yeni nesil iletişim teknolojileriyle güncellemenizi sağlar. Voip alt yapısıyla sunulan bulut santrali, 0850 'li numara yada coğrafi voip numaralarıyla kullanabilirsiniz. Santral senaryoları gelişmiştir. İstediğiniz IVR senaryosunu uygulayabilirsiniz.

Bulut santral, esnektir. Yani tek bir bulut santralle birden fazla şubenizi tek bir çatıda toplayabilir. Şubeler arası iletişimin maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz. Farklı şubeler sanki aynı ofisteymiş gibi birbirlerine çağrı aktarabilir, ücretsiz görüşebilirler.

Bulut santralde genişlemek kolaydır. Her bir ip telefon bir dahili anlamına gelir.

Bulut santraliniz varsa taşınmak çok kolaydır. İnternetin olduğu her yer ofisinizdir.

Bulut santral, bir kaç dakikada hazır hale gelir. Fiziksel kurulum gerektirmediği için bir kaç dakikada kullanmaya başlamak mümkündür.Detaylı İncele
20

IP Kamera Özellikleri

IP Kamera, üzerinde bulunan sensörler sayesinde görüntüyü yakalayıp bu görüntüleri dijital veriye çevirdikten sonra ağ (network) yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcılara ileten görüntüleme sistemidir.

IP kameraların genel özellikleri;

 • Çalışması için kart, kayıt cihazı vb. çeşitli aparatlara gerek duymayan ileri kamera teknolojisidir.
 • İnternet ve network üzerinden erişim sağlanabilir.
 • IP kameralar, kullanım türlerine göre kablolu ip kamera ve kablosuz ip kamera olarak ayrılmaktadır.
 • IP kameralar üzerinden gelen görüntü ve ses anlık olarak masaüstü / dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan izlenebilmektedir.
 • IP kameralar, programlanabilir bir yapıya sahip olduklarından görüntü depolama, hareket algılama, alarm yönetimi (hırsız, yangın vb.) gibi fonksiyonlara sahiptir.

IP kameraların çalışma sistemi, temel olarak yakaladığı görüntüyü kullanıcıya anlık olarak iletmektir. Bu iletimde öncelikle ip kameranın lens ve sensörlerinde oluşan görüntü elektrik sinyaline çevrilir. Bu elektrik sinyali, ip kameranın içinde dahili olarak bulunan işlemciye iletilir. İşlemci analog olan bu elektrik sinyalini dijital sinyale dönüştürür. Dijital sinyal, kayıt altına alınabileceği gibi kameraya dahili veya harici olarak bağlı network, ftp server, web server, smtp client üzerinden yayınlanması da mümkündür.

IP kameraların analog kameralardan farkı en başta görüntüyü işleme biçimidir. IP kameralar yakaladıkları görüntüyü sayısal veriye çevirdikten sonra çeşitli yöntemlerle erişim sağlanabilirken, analog kameralar yakaladıkları görüntüyü DVR adı verilen kayıt cihazlara aktarır. Farklı cihazlardan erişim sağlanması, programlanabilmesi, yüksek görüntü kalitesi sağlaması, çalışırken bilgisayara ihtiyaç duymaması gibi özellikler ip kameraların avantajları arasında sayılabilir.

?Bu özellikleri yanı sıra, kurumların işletme ve bakım maliyetlerinin düşük olması, basit bir ara yüze sahip olması, genişlemeye ve programlamaya uygun bir yapısı olması nedeniyle ip kameralar günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

Detaylı İncele
Ürün ve Hizmetleriniz

Fatal error: Call to a member function prepare() on null in /home/gncmedya/tortekser.com/system/php/part/footer.php on line 275